REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

W Rzeszowie odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na obrady zaproszony został Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego, który mówił o działaniach podejmowanych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przez instytucje i organizacje pozarządowe na obszarze powiatu mieleckiego.

Posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego było okazją do podsumowania dotychczasowych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Swoich informacji udzielali przedstawiciele GDDKiA, a wiceprezes Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie Jan Jędrzejko podsumował Ogólnopolski Turnieju BRD i Turniej Motoryzacyjny na Podkarpaciu.

Z kolei Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego dokonał podsumowania Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Jaśle. Informacje o swoich działaniach w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przekazali również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Jednym z referentów był Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego. Stryjski mówił o działaniach podejmowanych w zakresie BRD przez instytucje i organizacje pozarządowe na obszarze powiatu mieleckiego na przykładzie Automobilklubu Mieleckiego. Działania mieleckiego stowarzyszenia ocenione zostały bardzo pozytywnie.

 

 


- Uczestniczymy w osiedlowych festynach, pokazach,  przeprowadzamy okolicznościowe egzaminy na kartę rowerową i  motorowerową, odwiedzamy także tych najmłodszych w mieleckich przedszkolach. Przy współpracy z Urzędem Miasta Mielca mogliśmy przeszkolić kilka najstarszych grup przedszkolaków – wymieniał Stryjski. Automobilklub Mielecki jest liderem w szkoleniu ratownictwa drogowego. Świadczy o tym chociażby ostatni tytuł Mistrzów Polski XIV Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego zdobyty przez Weronikę Czerwińską i Piotra Ogorzałka.

Ale działania AM to nie tylko pierwsza pomoc. W ostatnich latach z sukcesem udaje się organizować zloty pojazdów zabytkowych, czy Rajd Mielecki, z którego miasto jest już mocno kojarzone w środowisku motoryzacyjnym. Przy wszystkich tego typu imprezach zawsze obecne są stanowiska AM, gdzie można doszkalać swoje umiejętności w zakresie ratownictwa przedmedycznego. Ponadto liczne działania członków Automobilklubu Mieleckiego budują pozytywny wizerunek tej organizacji.

Automobilklub Mielecki pomaga zaprzyjaźnionym klubom w Nowej Dębie, Stalowej Woli, Kolbuszowej i Rzeszowie. Tutejsi sędziowie i ratownicy uczestniczą w zabezpieczaniu Rajdu Rzeszowskiego, Rajdu Polski w Mikołajkach, Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Korczynie i Załużu, Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych w Nowej Dębie i Stalowej Woli.

Słowa podziękowania za przybycie na posiedzenie Rady i przedstawioną prezentację skierował na ręce Grzegorza Stryjskiego Sekretarz Rady Marek Ząbek. - Takie działania zasługują na uznanie, szczególnie że rok 2013 jest rokiem 40-lecia działalności statutowej Automobilklubu Mieleckiego – mówił Ząbek.

W trakcie trwania posiedzenia przedstawiono informacje Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013 – 2020. Dużo czasu poświęcono systemowi ratownictwa drogowego i nadzoru nad Ośrodkami Szkolenia Kierowców.

Na zakończenie posiedzenia głos ponownie zabrał Grzegorz Stryjski dziękując Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i Rzeszowie za pomoc i wsparcie jaką otrzymywał Automobilklub Mielecki i inne podmioty na terenie powiatu mieleckiego. Z okazji 40-lecia działalności Automobilklubu Mieleckiego prezes przekazał na ręce Sekretarza Rady i Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pamiątkową statuetkę, płytę z prezentacją i płytę wydaną z okazji 40-lecia Automobilklubu Mieleckiego.

ks

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!