Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

Wydarzenia

W Rzeszowie odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na obrady zaproszony został Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego, który mówił o działaniach podejmowanych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przez instytucje i organizacje pozarządowe na obszarze powiatu mieleckiego.

Posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego było okazją do podsumowania dotychczasowych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Swoich informacji udzielali przedstawiciele GDDKiA, a wiceprezes Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie Jan Jędrzejko podsumował Ogólnopolski Turnieju BRD i Turniej Motoryzacyjny na Podkarpaciu.

Z kolei Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego dokonał podsumowania Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Jaśle. Informacje o swoich działaniach w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przekazali również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Jednym z referentów był Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego. Stryjski mówił o działaniach podejmowanych w zakresie BRD przez instytucje i organizacje pozarządowe na obszarze powiatu mieleckiego na przykładzie Automobilklubu Mieleckiego. Działania mieleckiego stowarzyszenia ocenione zostały bardzo pozytywnie.

 

 


- Uczestniczymy w osiedlowych festynach, pokazach,  przeprowadzamy okolicznościowe egzaminy na kartę rowerową i  motorowerową, odwiedzamy także tych najmłodszych w mieleckich przedszkolach. Przy współpracy z Urzędem Miasta Mielca mogliśmy przeszkolić kilka najstarszych grup przedszkolaków – wymieniał Stryjski. Automobilklub Mielecki jest liderem w szkoleniu ratownictwa drogowego. Świadczy o tym chociażby ostatni tytuł Mistrzów Polski XIV Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego zdobyty przez Weronikę Czerwińską i Piotra Ogorzałka.

Ale działania AM to nie tylko pierwsza pomoc. W ostatnich latach z sukcesem udaje się organizować zloty pojazdów zabytkowych, czy Rajd Mielecki, z którego miasto jest już mocno kojarzone w środowisku motoryzacyjnym. Przy wszystkich tego typu imprezach zawsze obecne są stanowiska AM, gdzie można doszkalać swoje umiejętności w zakresie ratownictwa przedmedycznego. Ponadto liczne działania członków Automobilklubu Mieleckiego budują pozytywny wizerunek tej organizacji.

Automobilklub Mielecki pomaga zaprzyjaźnionym klubom w Nowej Dębie, Stalowej Woli, Kolbuszowej i Rzeszowie. Tutejsi sędziowie i ratownicy uczestniczą w zabezpieczaniu Rajdu Rzeszowskiego, Rajdu Polski w Mikołajkach, Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Korczynie i Załużu, Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych w Nowej Dębie i Stalowej Woli.

Słowa podziękowania za przybycie na posiedzenie Rady i przedstawioną prezentację skierował na ręce Grzegorza Stryjskiego Sekretarz Rady Marek Ząbek. - Takie działania zasługują na uznanie, szczególnie że rok 2013 jest rokiem 40-lecia działalności statutowej Automobilklubu Mieleckiego – mówił Ząbek.

W trakcie trwania posiedzenia przedstawiono informacje Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013 – 2020. Dużo czasu poświęcono systemowi ratownictwa drogowego i nadzoru nad Ośrodkami Szkolenia Kierowców.

Na zakończenie posiedzenia głos ponownie zabrał Grzegorz Stryjski dziękując Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i Rzeszowie za pomoc i wsparcie jaką otrzymywał Automobilklub Mielecki i inne podmioty na terenie powiatu mieleckiego. Z okazji 40-lecia działalności Automobilklubu Mieleckiego prezes przekazał na ręce Sekretarza Rady i Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pamiątkową statuetkę, płytę z prezentacją i płytę wydaną z okazji 40-lecia Automobilklubu Mieleckiego.

ks

Komentarze
dodaj komentarz

REGULAMIN

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

Facebook

 

 

 

 

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!